Profesiju dienas PII “Daugaviņa”

Katru gadu pavasarī  PII “Daugaviņa” notiek projektu nedēļa “Profesiju dienas”, kurās bērnu vecāki iepazīstina ar savu profesiju vai kādu sev tuvu un mīļu aizraušanos. Grupā “Zīļuki”  mēs satikām Gidu! Kas tā par profesiju? Jūs apmeklējat muzejus, izstādes, ekskursijas? Tad ziniet, ka ar gida palīdzību var uzzināt vairāk un interesantāk. Grupā “Zīļuki” ciemojās Dārtas mamma, kura stāstīja par mūsu upi – Daugavu. Aizraujošs stāsts no seniem laikiem līdz mūsdienām. Bērni ļoti uzmanīgi klausījās un skatījās mammas sagādātos attēlus un grāmatu par sunīša un kaķīša ceļojumu pa Daugavu līdz pašai Rīgai. Paldies Dārtas mammai par atsaucību, interesanto vakaru iepazīstoties ar gida profesiju.

Vai esat kādreiz redzējuši, kādas pārvērtības notiek ar pienu, ja tam klāt pievieno īpašas krāsas un pēc tam vēl trauku mazgājamo līdzekli? To tiešām ir vērts izmēģināt! Bet kā mēs par to zinām? – Markusa tētis nodemonstrēja šo to no savas profesijas. Viņš ir ķīmiķis.

Bērnudārza medmāsiņa Vita iepazīstināja ar zobārsta profesiju. Katrs bērns zina, ka zobiņi ir jāmazgā katru dienu. Lai zobiņi būtu balti un laimīgi, tie ir regulāri un pareizi jātīra. Bērni apskatīja “Lielo Zobu” un secināja, ka zobu veselībai ir jāēd vitamīniem bagāts uzturs, jāēd mazāk konfekšu un citu našķu un regulāri jātīra zobiņi.

Medmāsiņa Astra iepazīstināja bērnus ar ātrās palīdzības darbu. Rādīja daudz neredzētu darba instrumentu, kuri nepieciešami ārstu ikdienā. Daudzas meitenes jau sāk domāt, ka ārsta darbs būs viņu nākotnes sapnis.

Grupas “Bitītes” bērni tikās ar Sergeja tēti, kurš strādā policijā. Bērni uzmanīgi klausījās par policista pienākumiem. Daži bērni jau bija nolēmuši nākotnē kļūt par policistu. Zēni uzdeva daudz jautājumu par darbu policijā. Visi pārliecinājās, ka darbs ir ļoti atbildīgs un sarežģīts. Bērni pārliecinājās, ka no policijas darbiniekiem nav jābaidās, bet gan iespējams saņemt palīdzību, ja tas ir nepieciešams.

Grupa “Sprīdīši” un “Bitītes” profesiju nedēļā iepazinās ar remontstrādnieka profesiju, bērni gāja aplūkot darba telpas un daudzos instrumentus, kas nepieciešami šajā amatā. Agris izstāstīja par drošību strādājot ar dažādiem instrumentiem un tehniku. Bērni iepazina figūrzāģi, un ko ar to var izdarīt. Zēniem patika urbjmašīna un skrūvgriezis ar kuru ātri var ieskrūvēt skrūves. Zēni ar aizrautību izmēģināja paši ieskrūvēt skrūvi un iesist naglu. Visi bērni bija tik priecīgi satraukti un izteica vēlmi nākt biežāk uz darbnīcu praktiski iepazīt tuvāk šā aroda noslēpumus.

910

8

7

6

5