Aktuāli

PII Daugaviņa

Izveidota aptauja Saulkalnes iedzīvotājiem par viņu pārvietošanās paradumiem. Lūgums aizpildīt līdz piektienas, 8.decembra, 12:00.

Ja ir kādi aktīvi iedzīvotāji, kuri ir ieinteresēti uzlabot pārvietošanās iespējas no savas dzīvesvietas, būtu nepieciešami viņu mob.telefonu numuri. Notiks anonīma intervija (telefoniski) laika posmā līdz Ziemassvētkiem.

Anketa:

https://www.visidati.lv/aptauja/2090696883/

Jolanta Krasnā

Salaspils novada pašvaldības

Attīstības daļas Projektu vadītāja

PII “Daugaviņa” staro svētkos

Novembris – šis miglainais un aukstais mēnesis, aicināja svinēt gadskārtu ieražu svētkus Mārtiņdienu un krāšņo Latvijas 105. dzimšanas dienu. Svētku svinēšana ir pacilājošs un gaišs  brīdis.

10.novembrī pie PII “Daugaviņa” bērniem ciemos bija atnācis Mārtindienas Gailis, kurš prata dziedāt gaiļa balsī, dancot kā gailis, organizēt rotaļas ar pārģērbtajiem Mārtiņbērniem un klausīties pasakas un ticējumus ko rāda rādīja bērni. Ciemiņi uzzināja, ka ziema būs silta, jo arī Mārtiņdiena šogad bija rudenīgi drēgna, bez sala, Bērni minēja mīklas, skaitīja tautas dziesmas un skatījās muzikālus uzvedumus par peli un “Pieciem miltiem”, par “Kaziņu Kati” un par “Ozolu, kurš dāvāja citiem savas zīles”. Mārtiņdienas tirdziņā, apgūstot matemātiku, par papīra naudiņu bērni iegādājās pašu darinātus darbiņus un vecāku sarūpētos gardumus. Kāds bērns pat izteicās: “Šī ir labākā diena bērnudārzā!”

Īsi pirms Latvijas dzimšanas dienas svētkiem sagatavošanas grupiņas bērni devās ekskursijā uz Rīgu. Tur bērni apskatīja Brīvības pieminekli, apmeklēja Latvijas Dabas muzeju. Pie Brīvības pieminekļa bērni redzēja goda sardzes maiņu, nolika ziedus un iededza pašu gatavotu sveci tā pakājē. Bērni turpināja ekskursiju pa Basteja kalnu, bērni iepazinās ar Latvijas Nacionālo Operas un Baleta namu un Latvijas universitāti.

Latvijas Dabas muzejā bērni aplūkoja ekspozīciju “Cilvēks un vide”, kurā interaktīvā veidā iepazinās ar pārmaiņām klimatā, vides piesārņojumu, kas to veicina. Šāda informācija bija noderīga PII “Daugaviņa” bērniem, jo 11 gadus esam Ekoskola ar Zaļo karogu un vides tēmas tiek akcentētas arī mācību procesā.

Latvijas valsts dzimšanas dienas svētkos tika veidota radošo darbu izstāde “Latvijai 105”. Svētku koncertā bērni dziedāja dziesmas par “Rīgas gaiļiem”, kuri tika redzēti ekskursijā, apmeklējot Latvijas galvaspilsētu Rīgu. Interaktīvā svētku koncertā izskanēja latviešu tautas dziesmas un dejas, ko noslēdza svētku kūka ar salūta svecītēm. Svētku vakarā “Daugaviņas” teritorijā tika izveidota vides instalācija “Manai Latvijai” un iedegtas bērnu gatavotas svecītes. Svecītes liesma atstaro gaišumu tumšajā novembra vakarā un priecē sirdi un dvēseli.

Mūzikas skolotāja Everita Putniņa