Aktuāli

Teātra dienas Saulkalnē

Bērnu teātra dienas ‘’Pasmaidi man un sev’’ Saulkalnē.

PII ‘’Daugaviņa’’rīkoja bērniem svētkus ar teātra un dziesmu elementiem visām Salaspils un vienai Mārupes pirmsskolai. PII bija uzdevums sagatavot teatrāli muzikālu priekšnesumu 10 bērnu sastāvam 10 minūšu garumā. PII ‘’Daugaviņa’’ zāli aizpildīja 70 bērni kā skatītāji un dalībnieki un kādi 20 pieaugušie, kas ieviesa aktīvu rosību mazajā zālē.

 Svētku scenāriju sagatavoja mūzikas skolotāja, galvenajās lomās un programmas pieteikšanā piedalījās grupas skolotāja Sintija Brīkše kā sieva ragana Ēva Jūlija un sporta skolotājs Ritvars Eimanis kā vīrs Johans Mušpapīrs. Arī mazajiem bērniem bija lomas- viņi bija bērni Mušpapīrēni un viens bija aita, ģimenītes mājdzīvnieks. Tā, ar teatrālo dziesmu par Johana Mušpapīra dīvaino ģimeni, atklāja teātru dienas koncertu PII ‘’Daugaviņa’’ bērni ar pieaugušo līdzi spēlējumu. Tika vārīta olu čaumalu zupa, ravēts dārziņš no grīdas lupatām, gulēts gultā, kurā mētājās konservbundžiņas un braukts ar auto – lupatgrabažu…Beigās šī ģimenīte bija tā piekususi, ka bija jāpaskatās maģiskais televizors. Un tur nu varēja redzēt gan ‘’Trīs sivēntiņus’’ no Mārupes PII ‘’Lienīte’’, ‘’Desmit mazus kukainīšus’’ no PII ‘’Ritenītis’’, ‘’Iedomīgos tomātus’’ no PII ‘’Jāņtārpiņš’’, ‘’Ābolu’’ no PII ‘’Atvasīte’’, ‘’Dakteri Aikāsāp’’ no PII ‘’Saulīte’’ un  ‘’Sapņu zemi Latviju’’ no PII ‘’Saime’’.

Visas iestādes bija centušās un padomājušas par teatrāliem priekšnesumiem un bērnu tērpiem. Interese netslāba visu laiku, kamēr katra pirmsskola sniedza savu priekšnesumu, jo katrs pienesums bija savādāks ar citiem personāžiem un citu saturu.

Beigās bērni saņēma mazu dāvaniņu, medaļu un pateicību, lai dalītos savās emocijās ar citiem un atcerētos pēc iespējas ilgāk šo pasākumu. Noslēdzot bērnu teātra dienas ar mazu ballīti – dancošanu , cepumu ēšanu, atbraukušie ciemiņi šķīrās no PII ‘’Daugaviņa’’ bērniem un darbiniekiem, lai atkal satiktos kādā citā pasākumā, citā vietā!

Kamēr gaidīja autobusu PII ‘’Atvasīte’’ un ‘’Saime’’ izgāja pastaigā gar Daugavas stāvkrastu un jauno sporta laukumu Saulkalnes ciemā, kur ar sporta aktivitātēm var nodarboties gan mazie, gan lielie iedzīvotāji. Bērni uzzināja, ka te laipni gaidītas arī ģimenes no Salaspils gan aktīvām kustībām, gan vienkāršai pastaigai gar Daugavas krastu.

Mūzikas skolotāja Everita Putniņa