Aktuāli

‘’Baltā galdauta svētki’’ PII ‘’Daugaviņā’’

PII ‘’Daugaviņa’’ 2024.gada 2. maijā atzīmēja Latvijas neatkarības proklamēšanas dienu ar koncertu “Baltā galdauta svētki”.

Bērnudārzā kopības sajūtu veidojam, svinot svētkus – tādējādi likts pamats audzēkņu patriotiskai audzināšanai, jo svarīgi iemācīt bērniem, ka mīlestība pret savu valsti izpaužas, runājot valsts valodā, cienot Latvijas karogu un himnu.

Šajā atbildīgajā audzināšanas jomā liela loma ir pirmsskolas izglītības iestādei, rīkojot kopīgus svētkus valsts nozīmīgākajos brīžos.

Vecāko grupu bērni bija sagatavojuši dziesmas, dzejoļus un rotaļas par Latviju un tās skaisto dabu. Jaunākā vecuma bērni tika uzaicināti kā skatītāji un priecājās kopā ar pārējiem bērniem. Koncerts noslēdzās ar kopīgi dziedāto dziesmu ‘’Kāpsim kalnā’’, kuru vecākās grupas bērni izpildīja kopā ar savu skolotāju Sintiju Brīkši.

Koncerta noslēgumā pie bērniem ciemos bija ieradies Latvijas Zemessardzes 54. kaujas atbalsta bataljona parstāvis Deivs Birzulis, kurš mācās Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālajā vidusskolā. Viņš mazajiem bēniem pastāstīja un parādīja militārās somas dažādo ekipējumu sākot no saliekamās lāpstas līdz pat aizsargkrāsas ķiverei, kā arī atbildēja uz bērnu jautājumiem. Jaunais zemessargs uzdeva jautājumus, cik labi bērni pazīst savu zemi Latviju.

Skolotāja Sintija Brīkše, kura vadīja koncertu, un jaunais zemessargs Deivs Birzulis ir bijušie PII ‘’Daugaviņa’’ audzēkņi. Iestādes darbiniekiem un bērniem bija prieks, ka bijušie audzēkņi atgriežas un iepazīstina ar savu darbu .

Šādos kopīgos pasākumos mēs cenšamies padarīt valsts svētkus bērniem emocionāli tuvus un interesantus, priecīgus un krāsainus, rūpējamies par pilnvērtīga audzināšanas procesa nodrošināšanu, kas ļauj audzēkņiem augt un veidoties par īstiem Latvijas patriotiem.

Mūzikas skolotāja Everita Putniņa